Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Ks. Stanisława Konarskiego zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowejzgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony https://edukacja.bip.czestochowa.pl/.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Skróty klawiaturowe

Podmiotowa strona BIP została zaprojektowana tak, aby jak największa liczba użytkowników mogła z niej swobodnie korzystać na różnych systemach operacyjnych i różnych przeglądarkach. Dla osób słabowidzących przeznaczona jest wersja tekstowa oraz wersja o zwiększonym kontraście. Możliwa jest też zmiana wielkości czcionki tekstu w opublikowanych artykułach.
Oprócz myszki po witrynie można się poruszać za pomocą klawiatury, poprzez użycie klawisza tabulacji (Tab) oraz za pomocą poniżej wymienionych skrótów klawiszowych, które nie kolidują z czytnikami ekranu:
  • 1 przejdź do głównego menu
  • 2 przejdź do treści
  • 3 przejdź do wyszukiwarki
  • 4 przejdź do mapy serwisu
W celu wywołania danego skrótu, należy wcisnąć kombinację klawiszy odpowiednią dla używanej przeglądarki:
dla przeglądarki Opera, Chrome, Safari oraz Internet Explorer: lewy ALT + klawisz skrótu
dla przeglądarki Mozilla: lewy ALT + SHIFT + klawisz skrótu

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do - mejlowo sp21@edukacja.czestochowa.pllub telefonicznie 34 365-85-97.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskichi poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Wejście do budynku Szkoły Podstawowej nr 21 jest usytuowane od ul. Sabinowskiej. Przy furtce jest kilka stopni schodowych, ale do wejścia szkoły osoby na wózku mogą dotrzeć przez furtkę boczną bez schodów. Przy wejściu do budynku nie ma również żadnych stopni. Osoby mogą być obsłużone po wejściu do budynku w portierni, na parterze. Budynek posiada trzy piętra, nie posiada wind. Osoby na wózku nie mogą dostać się na wszystkie kondygnacje, ze względu na brak pochylni dla wózków. Stopnie schodów są oznaczone kontrastowymi pasami. Schody wyposażone są w poręcze. Do budynku można się dostać również bocznym wejściem od strony świetlicy szkolnej, gdzie można podjechać samochodem. Przy świetlicy szkolnej znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Przy szkole nie ma parkingu dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących. Nie ma również tyflomap, a pomieszczenia budynku nie są oznaczone tabliczkami z wypunktowanymi cyframi i alfabetem brajla. Osobami oddelegowanym do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy ob-sługi. Na teren szkoły można wejść z psem przewodnikiem.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

metryczka


Wytworzył: Renata Krystek - dyrektor (22 września 2020)
Opublikował: Sylwia Kasprzycka (22 września 2020, 21:16:07)

Ostatnia zmiana: Marta Teper (28 marca 2025, 10:20:52)
Zmieniono: aktualizacja

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 21883